Výstup na vrch Suť

08.05.2013 10:00

Náš oznam:

Skauti zo Žiaru nad Hronom plánujú 8.5.2013 výstup na Suť . Kto si trúfa vystúpiť s nami na tento tzv. Žiarsky Kriváň, pridajte sa k nám. Odchádzame MHD zo Žiaru nad Hronom od LUXu o 10:00 do Šášovského Podhradia a odtiaľ už pešo na Suť.

Na Suť sme sa napokon vybrali: Lienka, Tomáš, Majo (Balú), Ičko, Kika a br. Peter.

Najprv sme vystúpili na hrad Šášov. Tu sme odlovili aj "šášovskú" kešku. Potom sme sa vybrali na vrch Suť. Popredu sme poslali prieskumnú patrolu (č.1) v zložení dvoch starších skautov. Ostatní (prieskumná čata č.2) sme šli za cieľom našej cesty oveľa pomalšie, ale za to sme preskúmali návršie, ktoré sa nachádza 200 m od hradu Šášov. Bola to, v 15. storočí, predsunutá pevnôstka s obranným valom a priekopou. Potom sme sa pobrali ďalej - za "patrolou č.1". Keď sa nám začal terén zhoršovať a stúpanie dosahovalo väčšej hodnoty, dobehla za nami prieskumná patrola č.1, že Suť nenašli, a že idú späť - k hradu. Napokon sme sa museli vrátiť všetci späť k hradu Šášov, takže Suť, ani kešku pri nej, sme tentoraz nepokorili. Posledné zábery sú z rúbaniska na Blanočnom vrchu. Potom sme si ešte opekali pod hradom Šášov a pomaly sa vrátili peši dolu, a aj späť do Žiaru nad Hronom.

Niekoľko fotiek z výstupu: skautzh-2.webnode.sk/sasovsky-hrad-sut1/