Informácie o nás

Skauting nás baví

Výlety do prírody, stanovačky a hry vonku - to je väčšinou náplňou "letných" mesiacov. Samozrejme sa pri tom naučíme aj veľa nového.

História projektu

Už viac než 6 rokov sa sestra Lienka venuje v Žiari nad Hronom skautingu - viesť deti a mládež k hodnotám, ktoré prezentuje skauting.

Skauting prebiehal aj v Kremnici - s rómskou mládežou.

V apríli 2013 sa pridal ku skautingu v Žiari aj brat Ičko.

V žiarskom oddieli ´1. oddiel skautov "Pútnici" v Žiari nad Hronom´ sa začína formovať rozrastajúca skupinka vĺčat (menšie deti), ale v roku 2014 začalo pribúdať aj skautov (väčšie deti).

Máme v pláne rôzne výlety do prírody, urobili sme aj vlčiacky letný minitábor, pred Vianocami 2013 sme opäť roznášali Betlehemské svetlo.

Pred Vianocami 2013 prebehla "operácia: Vianočné dieťa" - v spolupráci s charitatívnou organizáciou Samaritans Purs sme rozdali darčeky deťom v hmotnej núdzi.

A už v roku 2013 sme sa zamerali na tzv. GEOCACHING. Do konca roka 2013 sme našli okolo 40 kešiek a založili 7 kešiek - k storočnici skautingu. Vo februári 2014 uzrelo svetlo sveta aj naše oddielové SWG-čko ale aj SWG k storočnici skautingu.

Ostatné nájdete na tejto stránke SKAUT ZH - v ostatných jeho sekciách (napr.: "Kalendár akcií" alebo "Novinky").