Chcem pomôcť

Ak ste sa dostali až sem, sme veľmi radi. Je to možno Váš prvý krok ako podporiť dobrú vec. Keďže skauting stojí čisto na ochote a dobrovoľnej námahe svojich členov, je vždy vítaná každá pomocná ruka.

Možností, ako sa zapojiť a pomôcť je veľa. Záleží, do akej miery sa chcete zainteresovať do našej činnosti, koľko času, námahy a prostriedkov môžete obetovať. Aj malá podpora vo forme odporučenia tejto stránky známym možno postačí.
Ak by Vám to nestačilo, môže ísť o:

• samotnú prácu s deťmi
  • tvorbu programu
  • prípravu špeciálnych akcií
  • pomoc pri získavaní finančných prostriedkov
  • pomoc pri propagácii skautingu
  • vybavenie táboriska alebo chaty
  • zabezpečenie odvozu materiálu
  • dopravu členov na akciu
  • varenie na táboroch
  • vybavenie prednášky na určitú tému
  • získanie armádneho vyradeného výstrojného materiálu
  • možno že máte odvahu poskytnúť nám vlastnú chatu, chalupu  alebo lúku
  • pečenie koláčikov na výnimočné stretnutia
  • ušitie jednoduchých kostýmov

Pritom nie je nutné stať sa skautom, ale nie je to ani vylúčené.

Pravdepodobne si väčšina dospelých, ktorí sa stretnú so skautingom, povie: "No, to už nie je pre mňa. Je to organizácia pre deti a mládež. Keby som bol mladší..." Aj napriek tomu, že členmi skautingu sú hlavne deti a mládež, bez podpory dospelých by ani naša činnosť nefungovala.  Je veľa skautov, ktorí sa začali venovať skautingu až v dospelosti a to nielen tí, čo práve dovŕšili 18 (výnimkou nie sú ani vyše 50-roční nováčikovia).
V žiadnom veku nie je neskoro!

Ak ste sa rozhodli nejako nám pomôcť, prihlásiť svoje dieťa alebo pridať sa k nám, kontaktujte nás.